Torta z dvojakého cesta
Autor receptu: Katka   

Potrebujeme:

I.cesto: 5 vajec, 150g práškového cukru, 5 lyžíc horúcej vody, 50 g čokolá­dy, 200 g hrubej múky, pol balíčka prášku do pečiva, 20 g cukru do snehu.

II.cesto: 4 bielka, 120g práškového cukru, 1 balí­ček vanilkového cukru, 120 g kokosovej  múčky, 30 g hrubej múky, štvrť ba­líčka prášku do pečiva.

Ríbezľová plnka: 100 g masla, 50 g ríbezľového lekváru, 50 g práškového cukru.

Bielkova poleva: 1 bielok, 100g  práškového cukru, čokoláda.

 

Postup:

Cesto I: Žĺtky, cukor a horúcu vodu vyšľaháme metličkou do hustá, pridáme zmäknutú čokoládu a dobre prešľaháme. Nakoniec primiešame tuhý sneh ušľahaný z bielkov, do ktorého sme zašľahali cukor, a múku rozmiešanú s práškom do pečiva. Cesto nalejeme do vymastenej a múkou vysypa­nej tortovej formy a upečieme.

 

Cesto II: Z bielkov ušľaháme tuhý sneh, zašľaháme doň práškový a vanilkový cukor a ešte prešľaháme. Pridáme kokosovú múčku, hrubú múku rozmiešanú s práškom do pečiva a zamiešame. Tortovú formu vymastíme, vysypeme múkou, nalejeme do nej cesto a pomaly upečieme. Tortu upečenú z prvého cesta prekrojíme napoly, jednu polovicu natrieme ríbezľovou plnkou, prikryjeme tortou upečenou z druhého cesta, ktorú takisto potrieme ríbezľovou plnkou a priložíme druhú polovicu torty z prvého cesta. Povrch a boky celej torty potrieme bielkovou polevou a ozdobíme postrúhanou čokoládou.


Ríbezľová plnka: Maslo, lekvár a cukor dobre vymiešame.


Bielkova poleva: Do tuhého snehu ušľahaného z bielka pridáme, cukor a dobre vyšľaháme.